КРІКЛІЯ НЕ НАДУРИВ, А ТЕБЕ НАДУРЮ

Розкритикований колишнім міністром інфраструктури Владиславом Криклієм скандальний представник бізнес-імперії «Трансшип» Іван Ніякий хоче посісти крісло заступника новопризначеного міністра. 

Ніби підтверджуючи цю інформацію, сам Ніякий оприлюднив фото із новопризначеним міністром Олександром Кубраковим.

Криклий, Ниякий

Ніби підтверджуючи цю інформацію, сам Ніякий оприлюднив фото із новопризначеним міністром Олександром Кубраковим.

«Тремтіть, корупціонери! Обговорили з Олександром Кубраковим проблеми морської галузі. Намітили план по їх вирішенню. Домовились про подальшу співпрацю. Допоможу новому міністру усім, чим зможу. Поїхали!», – написав він у Facebook.

Варто зазначити, що раніше Ніякий претендував на посаду очільника Морської адміністрації України. Проте Владислав Криклій жорстко розкритикував його кандидатуру, зазначивши, що відомству не потрібні люди, пов’язані з «нішевими підприємствами та з конфліктом інтересів».

«Мені потрібні рівновіддалені менеджери. Пардон, але це не буде працівник СКІ, ТІС або Трансшипа», – зазначив тоді міністр.

Дещо пізніше Криклій взагалі заявив про «агресивну спробу захоплення посади» Ніяким.

«Щодо Івана Ніякого, мені дуже не подобається, коли намагаються захопити якусь посаду. Там, власне, так відбувалось. Бо кілька компаній, у яких є конфлікт інтересів, тому що вони самі є учасниками ринку, хотіли делегувати Івана Ніякого на керівну посаду. Коли в такий агресивний спосіб намагаються отримати місце – це дуже дивно виглядає», – зауважив міністр.

Хто такий Іван Ніякий і чому його фігура викликає запитання

Іван Ніякий – директор ДП «Трансшип-Сервіс», яка належить скандальновідомому власнику групи підприємств «Трансшип» Андрію Іванову.

Сам Іванов відкрито визнає: Ніякий – його креатура.

«Іван Ніякий – один із моїх співробітників, один із кращих моїх співробітників, між іншим, сьогодні віцепрезидент Морської палати», – заявляв бізнесмен.

Цікаво, що щодо фірм «Трансшипу» відкрито щонайменше 4 кримінальних провадження: щодо порушення порядку перетину кораблями кордону України, а також моряків із «липовими» документами (розслідує СБУ під керівництвом прокуратури Криму); співпраці Миколаївського порту та фірми «Трансшип-сервіс» із російськими буксирами (розслідує прокуратура Миколаївської області); надання в користування майна порту за заниженою вартістю; зловживання службових осіб в інтересах групи «Трансшип», а також відмивання доходів.

Сам власник «Трансшипу» Іванов відкрито заявляє, що веде бізнес у Росії та в окупованому Криму.

«Звісно, у мене в Росії є компанії… У мене 40 компаній в групі, які об’єднані одним-єдиним: це моя персональна власність. 40 компаній перебувають у 10 юрисдикціях, в різних країнах, зокрема в Росії. Це законом не заборонено. У мене компанії є в Англії, в Австрії, на Кіпрі, на Мальті, в Америці та ще у низці країн, зокрема в Росії, я там сплачую податки», – зізнається бізнесмен.

Тож чи вдасться цього разу креатурі Іванова Івану Ніякому нарешті обійняти таку бажану посаду в державному відомстві? Читайте у наступних матеріалах.

Читати також: Пророссийский морской миллионер опять в фокусе СМИ